Pehme mööbli remont ja restaureerimine.

Autoistmete, polstrite remont ja restaureerimine.

 • FirmastTegevusGaleriiKontakt
 • 1. Pehme mööbli remont.
  Orienteeruv riide vajadus (jooksev meeter), kanga laius 1,4 jm,
  * tugitoolid: 3,0-4,5 jm;
  * diivanid: 2-kohaline 4,0-6,0 jm | 3-kohaline: 6,0-8,0 jm
  * kušetid: laiusega 1,2 m - 2,5 jm | laiusega üle 1,2 m - 3,5-4,5 jm
  * komplektid (diivan+2 tugitooli): 12,0-18,0 jm.

  Keskmised mööblikangaste hinnad: ca 5-12€/jm (eksklusiivsemad: 12-30€).

  NB! Kuna mööbli valik on lai, siis on enne riide ostmist vajalik riidekogus määrata töökojas.

  2. Antiikmööbel.
  Vanaaegse mööbli restaureerimine erineb oluliselt kaasaegse mööbli remondist, sest tehnoloogia nõuab algupäraste materjalide (vedrud, merihein, sidumisnöörid jne) kasutamist.

  Restaureerimine on käsitöö, mis muudab teenuse hinna mitmekordseks võrreldes tavalise remondiga. Hinda määrab ka kasutatava materjalide valik (naturaalne või kunstnahk, tekstiil).

  3. Autoistmed.
  Orienteeruv kattematerjali vajadus (jm, tekstiil või kunstnahk):
  * autoiste: 1,5-2,0 jm;
  * salong: 7,0-8,0 jm.
  Naturaalnahast katete puhul tuleks konsulteerida meistriga.
  Nat. nahka mõõdetakse-hinnatakse dm2 (m2)-tes.

  Keskmine kvaliteetse nat. naha ruutmeetri hind kõigub 30-40€.
  Kvaliteetse kunstnaha hind on 15-23€/jm.

  4. Kangad.
  Viimasel ajal on müügile ilmunud lai sortiment sünteetlisi kangaid. Siinjuures tuleb kangast valides tähelepanu pöörata kanga nö helgile. Osadel kangastel võib esineda erinevast vaatenurgast tugev valgushelgi erinevus (seljaosa tume, iste hele). Loomuliku valguse pealepaistes võivad esineda tugevad kontrastid. Kangast ostes seda vaadelda loomuliku valgusega ja erinevate nurkade all.

  * kumerate pehme mööbli vormide puhul (eriti padjad) tuleks eelistada pehmemat kangast, vastasel korral jääksid mööblile teravad nurgad ja suuremad voldid.
  * üldreeglina tuleks katteriide vahetuse korral eelistada paksemaid (samas pehmeid) kangaid, mis on vastupidavamad ja istudes ei veni välja ega jäta kortse.

  Siidi-ornamendiga ja vanaaegse mustriga kangad (vt näidis 1, näidis 2 ja näidis 3) sobiksid hästi antiikmööblile. Samas ei tohi unustada, et suure ornamendiga (näidis 1) ja laiade joontega (näidis 2) kanga puhul esineb materjalikadu, seetõttu tuleks osta kangast rohkem, ca 10%.

  Kombinatsioon eri värvi kangaste või kunstanahaga annab nii pehmele mööblile kui autoistmetele omapärasema väljanägemise.

  5. Poroloonid.
  Kaasaegse mööblipolstri puhul kasutatakse valdavalt porolooni (E-25, E-30, E-35), mis erineb tiheduse ja elastsuse poolest. Lähiminevikus kasutatud valge (E-25) poroloon kaotab - oleneb mööbli kasutamise intensiivsusest - oma elastsuse (läbivajumine) juba 4-5 aastaga.

  Poroloonid E-30 ja E-35 on vastavalt hallima ja roosa tooniga. Need omavad juba suuremat tihedust ja peavad kauem vastu. Hinnavahe pole nende puhul suur. Soovitan eelistada istme aluse polstriks porolooni E-25 või E-30.

  Pehme mööbli puhastamisel ja nahatoodete hooldamisel soovitan kasutada Softcare hooldusvahendeid (www.softcare.fi).